Biblioteka Cyfrowa Politechniki Warszawskiej

http://bcpw.bg.pw.edu.pl/

Zadaniem Biblioteki Cyfrowej Politechniki Warszawskiej, założonej w 2005 r., jest stworzenie dostępu poprzez Internet do zasobów edukacyjnych i twórczości naukowej pracowników Politechniki Warszawskiej, a także do dóbr kultury o istotnym znaczeniu historycznym dla rozwoju myśli naukowej i technicznej. Prezentuje także dokumenty związane z dziejami uczelni oraz kolekcje Varsaviana (zbiór książek, zdjęć, map i innych dokumentów związanych z historią i kulturą materialną Warszawy) i kolekcje Ikonografia, zawierającą fotografie, grafiki i pocztówki ze zbiorów BGPW. Kolekcja w 56% składa się
z czasopism (stan z 18.03.2012 r.).

Zasoby przeszukiwać można poprzez wyszukiwanie proste lub zaawansowane. Wyszukany dokument otwiera się w nowym oknie wraz z jego opisem fizycznym. Zbiory prezentowane są przede wszystkim w formacie PDF, a także jako pliki DJVU i JPEG. Publikacje można swobodnie przeglądać oraz zapisywać na własnym komputerze. Tylko 5% dokumentów jest dostępnych zdalnie z terenu BGPW.

Wielkość zasobu (na dzień 18.03.2012): 2958 publikacji

Szczególne zalety:  udostępnienie wielu cennych egzemplarzy ze zbiorów Biblioteki Politechniki Warszawskiej. Intuicyjna i przejrzysta szata graficzna strony.

Kontakt: miller@bg.pw.edu.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *