bookglutton

BookGlutton

http://www.bookglutton.com/

Amerykański portal społecznościowy BookGlutton, założony w 2008 r., ma na celu integrację i komunikację miłośników książek. Witryna opiera się na mechanizmach Web 2.0.

Zalogowani użytkownicy mogą tworzyć własne wirtualne kluby książki, czytać i przesyłać swoje e-booki , a także sporządzać do nich notatki oraz czatować z innymi czytelnikami. Konto na stronie można powiązać z kontem na Facebooku.

Witryna udostępnia w formacie HTML ponad 2 tysiące darmowych tytułów z domeny publicznej oraz fragmenty książek spoza niej (publikacje te w całości można kupić korzystając z formularza zakupu na stronie). Kolekcja jest systematycznie poszerzana przez założycieli i użytkowników serwisu (możliwość samodzielnego przesłania książek). W internetowej czytelni można znaleźć beletrystykę, książki naukowe i religijne, poradniki.  Pliki z bookglutton.com można otwierać także na czytnikach.

Interfejs jest nowoczesny, przejrzysty i przyjazny. Strona wyposażona jest w wyszukiwarkę książek i grup użytkowników. Udostępniona jest tylko wersja anglojęzyczna serwisu. BookGlutton jest bardzo pozytywnie oceniany przez internautów (tysiąc fanów na facebooku) i przez serwisy internetowe (wykaz artykułów dotyczących serwisu).

Witryna utrzymywana jest z dochodów księgarni internetowej.

Portal posiada także blogafanpage na Facebooku oraz konto na Twitterze i Youtube.

Szczególne zalety: wykorzystanie mechanizmów Web 2.0.

Wielkość zasobu (na dzień 21.03.2012): 2124 tytułów

Kontakt: 111 Lafayette, Fl 5, New York, NY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *