rosetta

Children’s Books Online

http://www.childrensbooksonline.org/

Children’s Books Online (The Rosetta Project Inc.) to bezpłatna kolekcja ilustrowanych książek dla dzieci. Biblioteka powstała w 1996 r. i od tego momentu jej zasób jest systematycznie powiększany.

Książki pochodzą z całego świata, często tłumaczone są na języki obce (także polski). Niektóre z nich posiadają również wersję audio.

Biblioteka cyfrowa współtworzona  jest przez wolontariuszy (tłumaczenie, dostarczanie bajek lub skanów). Utrzymywana jest z darowizn The John and Frances Beck Foundation oraz wpłat czytelników. Biblioteka prowadzi sklepik internetowy.

Ponieważ witryna skierowana jest do młodego czytelnika, charakteryzuje ją bogata szata graficzna, uwzględniająca kolorowe obrazki i animacje. Interfejs jest intuicyjny. Na stronie znajduje się wyszukiwarka (tytuł, autor, ilustrator, wydawca, data wydania książki) i indeksy (bajki, wiersze, rymowanki, rozdziały, ilustracje), które ułatwiają poruszanie się po stronie. Książki można przeglądać na witrynie lub pobrać (format plików – JPG).

Wady: odnośnik do księgi gości jest „ślepym linkiem”, więc niemożliwe jest zapoznanie się z opiniami internautów.

Szczególne zalety: tłumaczenia na języki obce, audiobooki.

Kontakt: The Rosetta Project, Inc., PO BOX 808; Searsport, Maine 04974; USA.

webmaster@childrensbooksonline.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *