Bez tytułuclass

Classic Literature Library

http://www.classic-literature.co.uk/

Classic Literature Library to brytyjski portal, który zawiera dzieła literatury światowej (m.in. amerykańskiej, brytyjskiej, francuskiej czy włoskiej), przeniesione do domeny publicznej. Dodatkowo w serwisie można znaleźć  informacje o poszczególnych autorach oraz ich obszerne biografie.

Większość dzieł udostępniana jest w angielskiej wersji językowej. Publikacje przeglądać można wyłącznie przez stronę serwisu, autorzy nie przewidują możliwości kopiowania czy drukowania.

Na portalu nie znajdują się żadne informacje dotyczące autorów strony, celu lub misji utworzenia serwisu. Istnieje jedynie sporo linków, które przenoszą nas na strony różnych instytucji i organizacji brytyjskich. Ponadto w wielu miejscach witryny widoczne są reklamy.

Wizualnie strona nie prezentuje się najlepiej. Układ jest wprawdzie przejrzysty i dość prosty, jednak sama grafika i sposób przedstawiania poszczególnych publikacji już nie. Dużym udogodnieniem jest zamieszczona na stronie głównej, wyszukiwarka, która przeszukuje także treść publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *