ibuk

Ibuk.pl

www.ibuk.pl

Ibuk.pl to czytelnia on-line z dostępem do kilku tysięcy podręczników akademickich i publikacji naukowych uznanych polskich wydawców. Podmiotem odpowiedzialnym za serwis ibuk.pl jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA – jedno z największych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Ibuk.pl to czytelnia on-line, która daje dostęp do podręczników akademickich i publikacji naukowych, literatury popularnej w formacie PDF. lub ePub, książek (w języku polskim, angielskim i niemieckim) oraz czasopism naukowych.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z czytelni ibuk.pl mogą poprzez wysłanie SMS wykupić dostęp do bazy (możliwe dwie opcje: sam dostęp, dostęp z wydrukiem). Można również korzystać z wersji dla instytucji edukacyjnych –  tzw. Ibuk korporacyjny (z takiej opcji korzystamy np. w bibliotekach). Biblioteki najczęściej umożliwiają użytkowanie czytelni ibuk.pl na miejscu w bibliotece lub za pomocą serwerów Proxy poza biblioteką.

Zalogowani użytkownicy w zakładce Moja Czytelnia  mają możliwość przeczytania opisu książki, spisu treści, wejścia w opcję Czytaj!, wykupienia dostępu z wydrukiem oraz zakupu wersji papierowej. W katalogach książki dostępne są w 3 głównych działach: Wszystkie książki (uszeregowane wg dziedzin nauk), Wydawnictwa oraz Dostępne książki (pokazuje nam wszystkie książki, do których mamy wykupiony dostęp).

Strona jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Osoby korzystające z niej pierwszy raz nie powinny mieć żadnych problemów ze znalezieniem interesujących ich informacji.

Wszystkie linki są aktywne, całość strony działa prawidłowo. Nie ma natomiast możliwości zapisywania plików na dysku – możemy czytać on-line, ewentualnie wydrukować fragmenty za dodatkową opłatą. Lista dostępnych tytułów nie jest zamknięta i będzie systematycznie rozbudowywana. Korzystając z Ibuka korporacyjnego możemy również zgłaszać  propozycje książek, do których chcielibyśmy uzyskać dostęp.

Szczególne zalety: duży wybór książek z różnych dziedzin wiedzy; możliwość zakupu audiobooków.

Kontakt: Wydawnictwo Naukowe PWN,  Ul. Żelazna 59a  02-676 Warszawa
Infolinia: 0 801 33 33 88
E-mail: ibuk@pwn.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *