Internetowy System Aktów Prawnych

http://isap.sejm.gov.pl/

Baza prowadzona jest przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Adresowana jest do wszystkich zainteresowanych aktami prawnymi opublikowanymi przez Rząd RP.

Znajdują się tutaj opisy bibliograficzne oraz teksty wszystkich aktów prawnych, zarówno obowiązujących jak i wygasłych, publikowanych w Monitorze Polskim i Dzienniku Ustaw. Najstarsze pochodzą z 1918 r. Baza jest na bieżąco uzupełniana i aktualizowana.

Każdy opis zaopatrzony jest w informacje o statusie dokumentu, organie wydającym, dacie ogłoszenia aktu, jego wydania, wejścia w życie i obowiązywania. Podane są także linki do aktów pokrewnych.

Dokumenty występują w formacie PDF. W przypadku ustaw są to aż trzy wersje: tekst aktu z dnia ogłoszenia, tekst ogłoszony w Monitorze Polskim lub Dzienniku Ustaw, oraz tekst ujednolicony z naniesionymi zmianami. Możliwe jest pobieranie plików na swój komputer oraz wykorzystywanie ich z zaznaczeniem pochodzenia tekstu. Autorzy zaznaczają, że baza ma charakter informacyjny oraz pomocniczy, ale nie jest źródłem prawa.

Bazę można przeszukiwać według haseł, roczników Monitora Polskiego oraz Dziennika Ustaw, oraz korzystając z wyszukiwarki. Strona jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze.

Opcja poczta umożliwia kontakt z Kancelarią Sejmu w celu zgłaszania uwag i sugestii.

Wielkość zasobu: nie podano.

Szczególna zaleta: najbardziej wiarygodna, kompletna i aktualna baza aktów prawnych w Polsce.

Adres: Kancelaria Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa, tel.: 22 694 25 00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *