Literature Network

http://www.online-literature.com/

Amerykański serwis założony w 1999 r., następnie odnowiony i ponownie uruchomiony w 2000 r. Jego założycielem jest firma Jalic Inc. Witryna udostępnia ponad 3200 książek oraz 4200 opowiadań i poematów (wszystkie utwory znajdują się w domenie publicznej). Literature Network jest przeznaczony dla studentów, nauczycieli i wielbicieli literatury, miesięcznie odwiedza go ponad 2 miliony użytkowników. Teksty zamieszczone na stronie są przeznaczone do czytania on-line i nie można ich pobierać.

Na stronie znajdują się również biogramy poszczególnych pisarzy, autorką większości z nich jest kanadyjska pisarka C. D. Merriman. Każda biografia została uzupełniona odnośnikami do artykułów, pokrewnych stron internetowych, dyskusji na forum oraz quizów. Dodatkowo serwis opracowuje dwa newslettery – William Shakespeare’s Sonnet-a-Day oraz Art of Worldly Wisdom Daily. W pierwszym przypadku zapisani użytkownicy otrzymują sonety Shakespeare’a, w drugim aforyzmy autorstwa Baltasara Graciána. Dla użytkowników forum każdego roku organizowany jest konkurs na najlepsze opowiadanie.

Serwis jest utrzymywany z reklam oraz z abonamentów przeznaczonych dla nauczycieli. Wykupienie abonamentu nie jest obowiązkowe, umożliwia jednak zlikwidowanie reklam, personalizację strony (m.in. dodawanie własnych notatek czy prowadzenie bloga przez nauczyciela), a także stworzenie centrum wymiany informacji między nauczycielami i uczniami.

Pod względem graficznym serwis jest przejrzysty i wygodny w korzystaniu.

Wady: brak informacji o ostatniej aktualizacji.

Zalety: rozbudowana baza cytatów i biogramy pisarzy.

Kontakt:  1836 N Harrison Rd, East Lansing, Michigan 48823, United States

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *