nexto

Nexto

www.nexto.pl

Nexto jest to największa  platforma  internetowa,prowadzona przez NetPress Digital Sp. z o.o.

za pośrednictwem której można nabyć elektroniczne wersje polskich czasopism oraz książek.

Aby ułatwić korzystanie z oferty publikacje podzielono na kategorie: Książki Audio,  E-Prasa, E-książki. Opis pozycji zawiera charakterystykę wydawnictwa, informacje o formacie w jakim jest dostępna oraz zabezpieczeniach (bądź ich braku). Najpopularniejszymi formatami zapisu plików są  pdf, ePub oraz mp3.

Aby ułatwić znalezienie odpowiedniej pozycji udostępniono wyszukiwarkę wzorowaną na standardowych wyszukiwarkach internetowych (wyszukiwanie proste z możliwością wybrania działu), brak jednak możliwości rozszerzenia zapytania o dodatkowe kryteria. Poruszanie po serwisie ułatwia również lista najpopularniejszych publikacji. W razie problemów klient może też skorzystać z sekcji pomocy.

Zachęceniu użytkowników do korzystania z serwisu służą darmowe wydania niektórych pozycji, promocje, oraz  program lojalnościowy – „Klub Nexpresso”, umożliwiający korzystanie z portalu na „ekskluzywnych warunkach”.

Warto dodać, że Nexto istnieje na rynku już od 2008 r. (oficjalne rozpoczęcie działalności nastąpiło 10.01.2008 o godzinie 12:00).

Wady: Brak informacji o wszystkich formatach dostępnych dla danej publikacji (czasem dana pozycja istnieje zarówno w dziale książki audio jak i E- Czasopismo lub E-książka). Brak możliwości rozszerzenia kryteriów wyszukiwania.

Zalety: Przejrzystość strony. Częste promocje produktów.

Kontakt: NetPress Digital sp. z o.o., Kazimierów, ul. Zastawie 12, 05-074 Halinów k/Warszawy.

Jedna myśl nt. „Nexto

  1. Łukasz K.

    witam,
    warto dodać, iż Nexto.pl rozpoczynało od internetowego kiosku z e-prasą, obecnie oferuje ponad 17 000 cyfrowych produktów,
    pozdrawiam serdecznie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *