literature.org zrzut

Online Library of Literature

http://www.literature.org

Na stronie Online Library of Literature znajdziemy pełne teksty należące do klasyki literatury angielskiej. Wśród autorów pojawiają się takie nazwiska jak Lewis Carroll, Mark Twain, Jack London czy Charles Dickens. Ponadto zamieszczono także prace naukowe Charlesa Darwina i Rene Descartes’a. Prawa autorskie wszystkich zamieszczonych tu dzieł już wygasły, w związku z czym teksty można kopiować.

Strona jest sponsorowana przez The Knowledge.com ™ Directory. Nie podano żadnych informacji o ostatniej aktualizacji, ani o twórcach, wiadomo jedynie, że są to wielbiciele literatury, a nie zawodowi bibliotekarze. Większość zamieszczonych tu tekstów pochodzi z Project Gutenberg i strony Wiretap, będącej archiwum tekstów elektronicznych, które istnieje od 1990 r.

Witryna utrzymuje się z reklam. Teksty pojawiają się w formacie HTML. Treść podzielona jest na rozdziały, w niektórych przypadkach podano również informacje bibliograficzne: pochodzenie tekstu, adres źródłowy, datę dodania, wielkość pliku oraz uwagi. Korzystanie ze strony ułatwia indeks autorów liczący 39 nazwisk, udostępniono także wyszukiwarkę Google (wyszukiwanie w tekście).

Wady: Jednolity tekst w HTML, małe litery, rozciągnięcie tekstu na całą szerokość ekranu, brak podziału na mniejsze, bardziej czytelne partie.

Kontakt: peter@literature.org.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *