Open AGH

open.agh.edu.pl/

Open AGH oferuje bezpłatny dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych. Materiały znajdujące się w repozytorium Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przygotowywane są przez zatrudnionych tam pracowników, doktorantów oraz studentów (po akceptacji pracownika naukowego AGH). Strona została uruchomiona 8.01.2010 r.  Repozytorium oferuje kursy z różnych dziedzin np. automatyka i robotyka, metalurgia, geologia czy informatyka. Autorzy mogą dzielić się materiałami dydaktycznymi o dowolnej treści.

Aby korzystać z zasobów nie jest wymagana rejestracja. Dostęp jest nieograniczony i darmowy dla każdego użytkownika. Materiały umieszczone w Open AGH objęte są licencją Creative Commons. Strona jest przejrzysta i czytelna, dostępne jest także udogodnienie dla osób słabo widzących a dotarcie do kursów nie sprawia trudności. Nie wszystkie kursy są jednak przystosowane do przeglądarek innych niż Internet Explorer – nie są poprawnie wyświetlane lub występuje informacja o błędzie. Dzięki powstaniu Open AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza jest pierwszą polską uczelnią należącą do OpenCourseWare Consortium, w ramach którego udostępniane są uczelniane otwarte zasoby edukacyjne. W chwili otwarcia w repozytorium znajdowało się 69 kursów, baza nastawiona jest na ciągły rozwój a pracownicy są zachęcani do umieszczania kolejnych zasobów.

Szczególne zalety: duża liczba kursów w dogodnym i darmowym dostępie on-line.

Centrum e-Learningu AGH, ul. Czarnowiejska 30a, Kraków, parter, pokój 2, e-mail: cel@agh.edu.pl , tel. +48 12 6173771, +48 12 6173769.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *