OBC

Opolska Biblioteka Cyfrowa

http://www.obc.opole.pl/dlibra

Opolska Biblioteka Cyfrowa to projekt realizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, która udostępnia w niej swoje zbiory. Biblioteka Cyfrowa została uruchomiona dzięki wsparciu finansowemu z Programu Operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mecenat 2009.

Obecnie w OBC znajdują się 3 kolekcje: Dziedzictwo kulturowe, Regionalia oraz Zbiory współczesne. W pierwszej kolekcji znajdują się najcenniejsze zbiory piśmiennicze oraz publikacje wydane przed 1939 r. Odnaleźć tam można grafiki, stare druki i rękopisy. W Regionaliach wyszukać można czasopisma regionalne, druki ulotne, książki oraz pocztówki. W zbiorach współczesnych znajdują się książki o tematyce regionalnej oraz czasopisma wydawane przez WBP w Opolu.

Strona jest przejrzysta,  znajdują się na niej niezbędne informacje. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Publikacje dostępne są w formacie DjVu oraz PDF. Istnieje możliwość ich drukowania oraz pobierania.

Wady: niektóre publikacje można przeglądać wyłącznie w WBP w Opolu

Szczególne zalety: szczegółowe opisy publikacji, łatwość dostępu, przejrzystość strony, jasny  i prosty układ

Wielkość zasobu (na dzień 26.03.2012): 2113 publikacji

Kontakt: Wojewódzka Biblioteka Publiczna,  ul. Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole, telefon: (+48) 77-40-66-458, faks: (+48) 77-45-45-416; www:  http://wbp.opole.pl/; e-mail:  obc@wbp.opole.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *