Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych

http://rcin.org.pl/dlibra

Ponadregionalne i multidyscyplinarne Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych (RCIN) tworzone jest przez Konsorcjum Instytutów Naukowych, w skład którego wchodzi 16 polskich instytutów naukowych i ich bibliotek (lista instytucji). Głównym założeniem repozytorium jest ułatwienie dostępu do materiałów naukowych i ich promocja.

Biblioteka cyfrowa tworzona jest od  2008 r. Projekt w okresie od stycznia 2011 do marca 2014 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2010-2014.

Wśród gromadzonych dokumentów są m. in.: książki, czasopisma, mapy i atlasy, prace dyplomowe, regionalna, rękopisy i wydawnictwa poszczególnych Instytutów. Materiały prezentowane są w formatach PDF i DJVU. Pliki można przeglądać oraz pobierać na dysk.

Zbiory repozytorium są systematycznie powiększane. Większość dokumentów jest dostępna dla wszystkich czytelników, część jednak udostępniana jest tylko określonej grupie użytkowników lub można przeglądać je wyłącznie na terenie instytutów współtworzących Bibliotekę.

Stronę można przeglądać w języku polskim i angielskim. Serwis działa dzięki oprogramowaniu Libra 5.2.0.

Wielkość zasobu (na dzień 24.03.2012): 3669 dokumentów

Kontakt: p.antoszewski@impan.pl jmroczek@uw.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *