RPC

Repozytorium Cyfrowe Poloników

http://www.repcyfr.pl

Repozytorium jest projektem realizowanym przez Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy, we współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie, finansowanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych dziedzictwem polskim znajdującym się poza granicami RP.

Repozytorium Cyfrowe Poloników gromadzi i udostępnia znajdujące się poza granicami współczesnej Polski dziedzictwo kulturowe z terenów dawnej Rzeczypospolitej (archiwalia, stare druki, książki, czasopisma oraz opisy zabytków – poloników i inne związane z dziedzictwem kulturowym).

Zasoby można przeszukiwać poprzez wyszukiwanie proste (wszędzie, wg różnych indeksów i w tekście publikacji) oraz zaawansowane (łącząc różne kryteria). Wyszukany dokument posiada opis fizyczny, jak i informacje techniczne dotyczące daty wprowadzenia go do zasobów, modyfikacji i oceny użytkowników. Dokument można przeglądać na ekranie w formacie PDF, nie ma opcji pobrania go na komputer. Po zalogowaniu każdy może zaproponować słowa kluczowe do oglądanego dokumentu.

Repozytorium działa na platformie dLibra. Strona jest intuicyjna, przejrzysta i aktualizowana na bieżąco, dostępne są na niej także dokładne statystyki funkcjonowania serwisu.

Wielkość zasobu (na dzień 23.04.2012): 1355 publikacji.

Szczególna zaleta: każdy kto ma dostęp do jakichkolwiek poloników, może współtworzyć repozytorium, wysyłając je do Instytutu Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy.

Kontakt: Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy, tel.: 695 752 786 lub 695 745 771, e-mail: office@repcyfr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *