virtualo

Virtualo

http://virtualo.pl/

Virtualo, jedna z największych platform oferujących e-booki na polskim rynku, działa od 2007 r. Jej współwłaścicielem od 2010 r. jest Empik. Virtualo specjalizuje się w digitalizacji książek i dystrybuowaniu ich w wersji elektronicznej.

Portal udostępnia książki 95 wydawnictw (lista partnerów) w formatach EPUB, PDF, MOBI, mp3. Od kwietnia 2012 dostępny jest „multiformat”, a więc klienci zakupując książkę, otrzymują ją we wszystkich wymienionych formatach.

Ze strony pobierać można płatne i bezpłatne e-booki, audiobooki, e-czasopisma i aplikacje. Na stronie, w dziale Wypożyczalnia, można czytać książki on-line. Oferowane są trzy dostępy czasowe do tytułów – tygodniowe, miesięczne i stałe.

Aplikacja Virtualo Reader pozwala na czytanie e-książek z bazy Virtualo na iPadach, iPhone’ach i urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Android.

Virtualo umożliwia publikowanie i dystrybuowanie e-booków osobom, które chcą wydać swoje książki (tzw. self-publishing).

Design strony jest bardzo nowoczesny. Witrynę wyposażono w rozbudowaną i intuicyjną wyszukiwarkę. Platforma udostępniona jest w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Virtualo posiada konta na portalach takich jak: AllegroBlip, Facebook,Twitter, Youtube.

Wielkość zasobu (na dzień 23.04.2012): 111570 publikacji.

Szczególne zalety: bogata oferta, self-publishing, nowoczesny design strony.

Kontakt: ul. Marszałkowska 104/122, 00-017 Warszawa                                                  tel: +48 22 551 32 27, fax 551 30 00                                                                                         e-mail:  biuro@virtualo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *