Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

http://www.wbc.poznan.pl/

WBC jest wspólną inicjatywą poznańskiego środowiska akademickiego. Udostępniana jest publicznie od 1.10.2002 r. Uczestnikami projektu są biblioteki naukowe i publiczne Poznania. Naczelnym założeniem WBC jest stworzenie dostępu poprzez Internet do czterech typów zasobów: zasób edukacyjny (skrypty, podręczniki i monografie naukowe); zasób dziedzictwa kulturowego (wybrane zabytki piśmiennictwa znajdujące się w bibliotekach poznańskich); regionalia (piśmiennictwo dotyczące Poznania i Wielkopolski); muzykalia (nuty i piśmiennictwo związane z muzyką). Kolekcja w znacznej części składa się z czasopism oraz gazet (stan z 14.04.2012 r.).

Zasoby przeszukiwać można poprzez wyszukiwanie proste lub zaawansowane. Wyszukany dokument otwiera się w nowym oknie wraz z jego opisem fizycznym.  Zbiory prezentowane są przede wszystkim w formacie DJVU i JPEG. Publikacje można swobodnie przeglądać oraz zapisywać na własnym komputerze.

Wielkość zasobu (na dzień 14.04.2012): 160013 publikacji

Szczególne zalety:  udostępnienie wielu cennych egzemplarzy związanych
z poznańskim środowiskiem naukowym. Intuicyjna i przejrzysta szata graficzna strony.

Kontakt: Poznańska Fundacja Bibliotek Naukowych, ul. Powstańców Wielkopolskich 16, 61-895 Poznań, POLSKA, tel.: (+48) 61-854-31-41, faks: (+48) 61-854-31-49, www.pfsl.poznan.pl/, e-mail: office@pfsl.poznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *