Wirtualna Biblioteka Inżyniera

http://www.wbi.budmedia.pl/

Wirtualna Biblioteka Inżyniera to internetowy portal branżowy. Autorem pomysłu jest dr inż. Andrzej Tomana – przewodniczący Komitetu Informatyzacji w Budownictwie przy ZG Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Wykonawcą projektu jest firma Datacomp. Do udziału w przedsięwzięciu dołączyli m.in. Krakowski Oddział PZITB oraz Izba Projektowania Budowlanego. Portal działa od 2007 r.

WBI

Celem WBI jest niekomercyjne udostępnianie informacji w formie elektronicznej w postaci opracowań, referatów i innych publikacji przekazanych nieodpłatnie przez ich autorów. Portal ma pomóc inżynierom, projektantom, wykonawcom, naukowcom i studentom w korzystaniu z zasobów informacji powstałej w polskim środowisku technicznym. Przyjęto zasadę, że publikacje dostępne w Wirtualnej Bibliotece Inżyniera są już z reguły wcześniej drukowane w wydawnictwach konferencyjnych, czasopismach lub książkach. Dopuszcza się jednak możliwość udostępniania w WBI dokumentów, które nie były wcześniej publikowane.

Publikacje dostępne są w 9 kategoriach, m.in.: Architektura, Budownictwo, Geologia/Górnictwo, Inżynieria Środowiska, Komputery i Informatyka, Kosztorysowanie, Mechanika, Zamówienia Publiczne. Materiały znajdujące sie w Bibliotece można przeszukiwać poprzez tytuł, autora lub słowa kluczowe. Pomocne są także zakładki Lista Autorów oraz Ostatnio dodane. Użytkownik może korzystać z WBI po akceptacji regulaminu. Pliki dostępne są w formacie PDF.

Wielkość zasobu (stan na 19.04.2012 r.): 164 dokumenty.

Kontakt z autorem: a.tomana@datacomp.com.pl, tel. (12) 4129977

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *