Wirtualna Powiatowa Biblioteka Publiczna

http://www.wbp.olsztyn.pl/wpbp/

Wirtualna Powiatowa Biblioteka Publiczna powiatu olsztyńskiego została stworzona i sfinansowana przez  Starostwo Powiatowe oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. WBP zapewniało merytoryczną opiekę nad realizacją projektu w latach 1999-2011. Księgozbiór Wirtualnej Powiatowej Biblioteki Publicznej stanowią zbiory wszystkich bibliotek publicznych z terenu powiatu.

WPBP ma zapewnić użytkownikowi łatwy dostęp do informacji o zbiorach dzięki komputerowemu katalogowi oraz katalogom poszczególnych bibliotek. Oprócz katalogu opracowano system aktualizowanego zestawu linków, który umożliwi dostęp do innych zasobów bibliotecznych w bibliotekach różnych sieci. Projekt zakłada stworzenie bazy informacji lokalnej w poszczególnych bibliotekach, co zapewni wszystkim mieszkańcom dostęp do niezbędnych różnorodnych informacji.

Dzięki WPBP w sieci dostępne są szkolenia ze wszystkich dziedzin. Użytkownicy za pośrednictwem Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Krajowego Urzędu Pracy mają dostęp do informacji zawodowej, doradztwa i poradnictwa zawodowego.

Obecnie projekt realizowany jest przez wszystkie biblioteki powiatu ziemskiego olsztyńskiego. Są to: MBP Barczewo, MBP Biskupiec, MGBP Dobre Miasto, MBP Jeziorany, BPMiG Olsztynek, GBP Dywity, GBP Gietrzwałd, GBP Jonkowo, GBP Kolno, GBP Purda, GBP Stawiguda, GBP Świątki.

Wady: przeglądając serwis ma się wrażenie, że jest mało dynamiczny, dawno nie był aktualizowany (ostatni wpis dotyczy działań z roku 2009); od wpisami nie ma dat opublikowania.

Szczególne zalety: projekt strony, a właściwie podstrony, gdyż jest to jakby zakładka strony głównej WBP w Olsztynie, jest czytelny, intuicyjny, teksty są poprawnie napisane. Szczegółowo opisane są wszystkie etapy projektu.

Kontakt: wbp@wbp.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *