woblink

Woblink

http://woblink.com/

Woblink to płatna kolekcja e-booków. Serwis oferuje również dostęp do wielu darmowych książek. Platforma udostępnia pozycje ponad 30 wydawnictw (pełna lista tutaj).

Przy zakupie książki dostajemy na nią 6 licencji – co oznacza, że możemy legalnie używać e-booka na 6 urządzeniach, płacąc tylko raz. Przed zakupem istnieje możliwość pobrania fragmentu, jednak żeby to zrobić musimy zarejestrować się w serwisie.

Książki udostępniane są w formacie MOBI, który jest odczytywany przez specjalną aplikację (do pobrania ze strony serwisu). Aplikację używać będą mogły osoby posiadające urządzenia Kindle, firmy Apple, oraz te z zainstalowanym systemem Android, oznacza to problem z odtworzeniem e-booków na mniej popularnych urządzeniach. Czasami pozycje dostępne są również w formacie EPUB. Niedawno na platformie Woblink pojawiły się publikacje dostępne w formacie PDF, co znacznie może rozszerzyć zakres odbiorców.

Po zarejestrowaniu oraz zainstalowaniu oprogramowania użytkownik ma dostęp do wielu nowości wydawniczych, a także ponad 700 darmowych pozycji (głównie podręczniki i lektury szkolne). Książki przeglądane są za pomocą półki, na którą trafiają wszystkie zakupione przez nas publikacje. Półka dostępna jest z dowolnego urządzenia/komputera po uprzednim zalogowaniu się na stronie Woblinka. Serwis jest aktualizowany regularnie.

Książki wyszukiwać możemy za pomocą kategorii (np. horror, biznes, poradniki), zakładki Nowości, Autorów, Wydawnictw oraz TOP 25 (ranking najbardziej popularnych i poszukiwanych przez czytelników pozycji). Dostępna jest również subskrypcja (informację o nowościach można otrzymywać na pocztę elektroniczną).

Strona www oraz program Woblinka są czytelne i łatwe w obsłudze. Kolorystka jak i layout strony są nowoczesne i przyjemne dla oka. Dużym plusem jest też brak reklam (oprócz tych związanych z promocjami i nowościami udostępnianymi w ramach serwisu)

Szczególne zalety: dużo nowych książek w języku polskim, przy zakupie e-booka dostajemy 6 licencji.

Kontakt: Woblink, ul. Kraszewskiego 10/4, 30-110 Kraków; www: http://woblink.com/; e-mail: woblink@woblink.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *